ArGe Yapın, yeni ürünler geliştirin

KOSGEB Desteklerinden Yararlanmak, Proje geliştirmek İçin danışmanlarımızla tanışın.

Yeni ürün ve Yenilikçi projeleriniz için Tübitak ARGE Fonlarından faydalanabilirsiniz.

İnnovasyon, ArGe, Yeni Ürün, Satış, Pazarlama, Marka, Performans, Kalite, Organizasyon, Uluslararası Ticaret konularında mentörlük hizmeti veriyoruz.

 

Mentörlük : Kişi ve firma karar vericilerinin kendilerini geliştirmelerine, karar vermelerine ve harekete geçmelerine kişisel deneyimlerini aktararak yardımcı olan kişiye mentör, yapılan işe menörlük denir. Örneğin KOBİ mentörü, Startup mentörü vb.

Mentör, bir firmanın yol arkadaşıdır, tüm süreçlerinde onunla işbirliği yapan, yönlendiren, bilgi desteği sağlayan, doğru kaynaklara ulaşmasını sağlayan kişidir. Bu süreçte firmaların doğru ve nitelikli bir mentörle çalışması önemlidir. Mentör; Mentörlük alan kişi ve firmanın (mentee) hedeflerine ulaşabilmesi için firma karar alıcılarında gerekli farkındalık ve karar alma motivasyonunu yaratır, deneyimlerini paylaşarak ve çözüm seçeneklerini göstererek firma karar alıcılarının harekete geçmesini sağlar, Sorarak ve araştırarak firmanın eksik olduğu konuları tespit eder, Ölçülebilir ve izlenebilir metotlar kullanır, yapısal ve profesyonel bir kapasite geliştirme süreci olarak ele alır.

Mentör, uzun vadelidir. Süreç ve hedef odaklıdır. Tavsiye, deneyim aktarımı, geri bildirim, soru-sorgulama, modelleme yöntemleri uygulanır. Hedef odaklıdır.

  • Mentör, hedeflerinize ulaşırken sizi harekete geçirecek ve gelişmeleri sizinle birlikte izleyecek yaşamı sürdürme yolculuğunuzda ortağınızdır.
  • Mentör, bilgi ve ve potansiyelinizi açığa çıkaran, sizi zorlayan ancak kendinizi ve yapabileceklerinizi de görmenize imkan tanıyan kişidir.
  • Mentör, hedeflerinizi gerçekleştirmek için gereken araç, yapı, bilgi ve deneyimi sunar.
  • Mentör, olumlu ve olumsuz alışkanlıklarınızı fark etmenizi sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir